جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اصفهان میزبان مسابقات جهانی ورزش زورخانه‌ای شد

   اصفهان میزبان مسابقات جهانی ورزش زورخانه‌ای شد

   اصفهان میزبان مسابقات جهانی ورزش زورخانه‌ای شد

   مسابقات جهانی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای مهرماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، سید رضا اخروی رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان با بیان این مطلب اظهار داشت: مسابقات جهانی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای 17 مهرماه امسال در شهر اصفهان برگزار می‌شود، استاندار اصفهان، رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی است و این موضوع در اعطای میزبانی مسابقات جهانی این رشته به اصفهان موثر بود.
   اخروی با بیان اینکه مسابقات جهانی ورزش پهلوانی برای نخستین بار در ایران برگزار می‌شود، ادامه داد: ستاد برگزاری این مسابقات به زودی به ریاست استاندار اصفهان تشکیل می‌شود تا مقدمات برگزاری مسابقات جهانی فراهم شود.
   رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: زیرساخت‌های خوب شهر اصفهان در ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای دلیل انتخاب این شهر برای برگزاری مسابقات جهانی بود. همچنین اصفهان پایتخت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای کشورمان است.
   وی در پاسخ به اینکه ورزش زورخانه‌ای در چند کشور جهان فعال است، گفت: آمار دقیقی در این خصوص ندارم، اما این ورزش در بیش از 50 کشور دنیا انجام می‌شود. با توجه به برگزاری مسابقات جهانی در اصفهان، پیش‌بینی می‌کنم کشورهای مختلف استقبال خوبی برای حضور در این رقابت‌ها به عمل آورند، همان‌طور که در مسابقات کشوری نیز همیشه در اصفهان میزبان تعداد بیشتری از تیم‌ها هستیم.
   اخروی با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای تورهای ایران‌گردی در جریان برگزاری مسابقات جهانی در اصفهان، درباره تأمین منابع مالی برای برگزاری این رقابت‌ها اضافه کرد: بودجه لازم باید از طریق فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای، استانداری، اداره‌کل ورزش و جوانان استان و سایر منابع تأمین شود.
   رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان اظهار داشت: ورزش زورخانه‌ای هم در کشورمان به ثبت ملی رسیده و هم در یونسکو ثبت شده است و قطعاً مسئولانی از سازمان ملل، یونسکو و فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای در جریان برگزاری مسابقات جهانی در اصفهان حضور پیدا می‌کنند.
   اخبار مرتبط
اصفهان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,620,407
تعداد بازدید امروز : 1,228
تعداد بازدید دیروز : 3,417
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.