جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • شوک به بسکتبال ایران/خداحافظی اوشین ساهاکیان

   شوک به بسکتبال ایران/خداحافظی اوشین ساهاکیان

   شوک به بسکتبال ایران/خداحافظی اوشین ساهاکیان

   اوشین ساهاکیان ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی بسکتبال پس از دیدار با قزاقستان از تیم ملی خداحافظی کرد.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، اوشین ساهاکیان ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی بسکتبال پس از دیدار امروز تیم ملی بسکتبال برابر قزاقستان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در تهران اعلام کرد که برای همیشه از تیم ملی خداحافظی می‌کند.
   ساهاکیان که بیش از یک دهه به‌ عنوان ملی‌پوش حضور داشت، بعد از بازی روز گذشته در سالن آزادی چهارگوشه زمین را بوسید و به شکلی غیرمنتظره خداحافظی‌اش را اعلام کرد.
   وی در پاسخ به علت خداحافظی‌اش نیز گفت: زمانش رسیده بود که جای خودم را به جوان‌ها بدهم.
   سرمربی تیم ملی بسکتبال نیز در نشست خبری پس از بازی مقابل قزاقستان در واکنش به خداحافظی ساهاکیان از تیم ملی اظهار کرد: امروز شاهد بودیم که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ بسکتبال ما خداحافظی کرد.
   شاهین طبع ادامه داد: من شخصاً خیلی خاطرات خوبی با این بازیکن دارم و امید دارم پشتوانه‌های خیلی خوبی داشته باشیم تا جای امثال اوشین را بگیرند.
   ساهاکیان متولد اول فروردین 1365 در خانواده‌ای ارمنی تبار در اصفهان متولد شد، ساهاکیان که دارای 198 سانتی‌متر قد است در پست 3 فوروارد کوچک بازی می‌کرد، او در کارنامه خود عناوینی همچون مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال‌های 2007 ،2009 و 2013، مدال نقره و برنز رقابت‌های آسیایی در سال‌های 2014 و 2010 و مدال طلای بازی‌های داخل سالن آسیا در سال 2009 را در کارنامه دارد.
   همچنین وی در مسابقات جام ملت‌های آسیا در سال 2013 در فیلیپین، علاوه بر کسب قهرمانی، عنوان بهترین پست 4 آسیا (فوروارد قدرتی) را دریافت کرد.
   اخبار مرتبط
اصفهان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,620,545
تعداد بازدید امروز : 1,366
تعداد بازدید دیروز : 3,417
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.