جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • مجمع انتخاب رئیس هیات چوگان استان اصفهان روز گذشته برگزار شد.

   مجمع انتخاب رئیس هیات چوگان استان اصفهان روز گذشته برگزار شد.

   مجمع انتخاب رئیس هیات چوگان استان اصفهان روز گذشته برگزار شد.

   رئیس فدراسیون گفت: خوشبختانه در اصفهان ضمن اینکه چوگان ریشه تاریخی دارد، هم شناخت کافی از این رشته وجود داردو هم زیر ساخت های مناسبی برای توسعه چوگان هست.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان،
   رئیس فدراسیون گفت: خوشبختانه در اصفهان ضمن اینکه چوگان ریشه تاریخی دارد، هم شناخت کافی از این رشته وجود داردو هم زیر ساخت های مناسبی برای توسعه چوگان هست.
   دهخدایی رئیس فدراسیون چوگان کشور درمجمع انتخاب رئیس هیات استان اصفهان که امروز به ریاست وی و با حضور تمامی اعضای مجمع برگزار شد، گفت:
   ماهیت چوگان به شکلی است که اگرانتخابات هم در فدراسیون و استان ها تک کاندیدایی باشد ، خیلی عجیب نیست و این باعث خرسندی است ، چرا که افرادی که به این عرصه ورود می کنند، با تمام عشق و علاقه وارد این گوی و میدان می شوند زیرا در این رشته نه پول هست و نه خبری از حضور پر رنگ رسانه ها!
   وی اظهار داشت: فرمایشات و برنامه هایی که مقام معظم رهبری در خصوص چوگان به آن اشاره فرموده اند، صرفا به دید یک ورزش نیست ، بلکه ایشان از چوگان به عنوان یک فرهنگ غنی نام می برند.
   رئیس فدراسیون چوگان با ابراز خرسندی از وضعیت رشته چوگان در استان اصفهان خاطر نشان کرد :خوشبختانه در اصفهان ضمن اینکه چوگان ریشه تاریخی دارد، هم شناخت کافی از این رشته وجود داردو هم زیر ساخت های مناسبی برای توسعه چوگان هست.
   ✅دهخدایی نمایش فیلم بازی چوگان در میدان نقش جهان اصفهان را برای ثبت جهانی این رشته به نام ایران بسیار موثر عنوان کرد و افزود: در این فیلم بازی چوگان بازان اصفهان با لباس های محلی و نوای ساز و سرنای گیلانی و بختیاری و قشقایی به تصویر کشیده شد و در سایت یونسکو به نمایش گذاشته شد.
   از آنجا که تصاویر این فیلم دقیقا شبیه آن چیزی بود که در نقاشی های مینیاتوری قدیمی به چشم می خورد، توانست تاثیر زیادی بر تصمیم اعضا برای ثبت جهانی چوگان ایران بر جای گذارد.
   ✅رئیس فدراسیون چوگان ایران ضمن قدردانی از مدیر کل ورزش و جوانان و رئیس هیات استان اصفهان برای فراهم کردن انجام بازی چوگان در میدان نقش جهان گفت: آخرین بازی چوگان که پیش از این در میدان نقش جهان اصفهان انجام شده بود مربوط به ۹۲ سال قبل است و باعث خوشحالی است که با همت و همراهی مسئولین اصفهان یکبار دیگر در این میدان تاریخی بازی زیبای چوگان به نمایش درآمد.
   دهخدایی در پایان سخنان خود با اعلام حمایت فدراسیون از پژوهشگران تاکید کرد: فدراسیون چوگان آمادگی دارد از کارهای تحقیقاتی پژوهشگران و پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حمایت و هزینه های آنها را متقبل شود.
   همچنین مدیر کل ورزش وجوانان استان گفت:یکی از بزرگترین دستاوردهای این فدراسیون ثبت جهانی چوگان در سال جاری بود که برای تحقق این امر تلاش و پیگیری مجدانه ای صورت گرفته، لذا به نوبه خود از مسئولین فدراسیون چوگان قدردانی می کنم.

   اما می توان گفت یکی از برنامه هایی که در همین راستا در استان اصفهان انجام شد و برای معرفی چوگان ایرانی نقش بسزایی داشت، برگزاری بازی ها و مراسم نمادین در میدان تاریخی نقش جهان اصفهان است ، چرا که با توجه به شرایط خاص این مکان تاریخی اخذ مجوز برای اجرای هر برنامه ورزشی مشکل و نیاز به پیگیری و رایزنی های بسیاری است.

   وی با اشاره به اینکه رشته چوگان به نسبت اغلب رشته های ورزشی کمتر شناخته شده خاطر نشان کرد:مسئولیت معرفی این رشته و مهیا کردن زیر ساخت ها اقدام مهمی است که مسئولین مربوطه در هیات چوگان استان اصفهان بسیار خوب عمل کرده اند.
   دکتر سلطان حسینی اظهار امیدواری کرد: سال آینده بتوانیم زمین و فضای مناسبی برای فعالیت چوگان بازان اصفهان در ورزشگاه نقش جهان فراهم آوریم.
   گفتنی است حسین جعفری جبلی با کسب تمامی ۱۶ رای اخذ شده ،در سمت ریاست هیات چوگان استان اصفهان ابقا شد.

   اخبار مرتبط
اصفهان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,380,216
تعداد بازدید امروز : 1,432
تعداد بازدید دیروز : 1,775
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.